Výrovka – kolmý led v Krkonoších


Před nedávnem jsem se dozvěděl o ledové stěně,výrovka 3 která je vytvořená na komínu chaty Výrovka v Krkonoších. Jednu sobotu jsme tedy vyrazili směrem Pec pod Sněžkou. Od parkoviště nás chatař ochotně vyvezl skútrem.  

Krátké video z lezení na Výrovce

Stěna je za chatou a  na lezení je tam opravdu klid, na tak frekventované turistické místo opravdu nečekaný a to je dobře.

Výrovka

Výška cca 15m, dva štandy a připravené lano. První dojem naplňuje naše očekávání, nejeli jsme zbytečně.  Led je opravdu kolmý a i přes malou šířku štěny – zhruba 2 metry zde lze lézt tři různé linie.Výrovka speed

Led už byl ve vrchní části dost odtátý a tak jme nedolézali až na samý vrch. Po pár výstupech s cepíny se můžeme rozběhnout –  a to doslova – s fifinami. Rovný terén pod ledem dovoluje totiž trénik startu s rozběhem.

Výrovka 4

Výrovka2

Po lezení ještě zajdeme do restaurace na teplou polévku a pak už pálíme, válíme dolů 🙂

Lezení na Výrovce tedy opravdu stojí za to! Super domluva ohledně vývozu a lezení se správcem chaty a celkově ochotný personál. Zázemí, jak stravování v příjemném prostředí restaurace, tak ubytování, vše za super ceny jistě každý návštěvník ocení. I já doufám, že se ještě letos na Výrovku stihnu vypravit.

Info: http://www.vyrovka-krkonose.cz/

Příspěvek byl publikován v rubrice Lezecké oblasti a jeho autorem je jack. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *