Vírský cepín 2018. Mistrovství ČR v ledolezení BUDE 10. 3. 2018!

To, že naděje umírá poslední, dokázali letos ve Víru. Na sobotu 10.3. je připraven tradiční závod Vírský cepín. Souběžně bude také probíhat testovací den Petzl a běžný provoz. To vše by mohlo oživit klasický průběh závodu. Změn je ale připraveno více! Po létech „zakázaných háků“ budou tyto povoleny. Bez omezení zůstává i použití speciální obuvi.

Samotný systém závodu doznal rovněž výrazných změn. Dva kvalifikační pokusy, ze kterých se započítá lepší čas pro postup do finále o třech kolech. Ano, každý ze sedmi mužů a pěti žen(i zde došlo ke změně v počtu postupujících mužů z deseti na sedm) se ve finálové cestě předvede hned třemi výkony. Započítán bude opět nejlepší dosažený čas.

Trochu nešťastné znovuzavedení kontroverzního pravidla o pádu může z hlediska sporných situací závod zkomplikovat.

„Osobně mám za sebou 7 vítězných MČR, kvalifikační pokusy i finále vždy bez pádu a rovněž  Karolína Matušková (dvojnásobná Mistryně ČR a 10. ze závodu SP ve  švýcarském Saas Fee v roce 2017) se chyb takřka nedopouští, tak se jen nechám překvapit, co všechny změny dohromady přinesou.“ říká Milan Dvořáček.

 

Záměr je jasný – přiblížit Vírský cepín standardům SP, což je vzhledem k faktu, že ledolezení je jen krůček od zařazení do WOG(ZOH), zcela logické.

Těšíme se tedy na sobotní setkání pod Vírským ledem! Pokud se chcete na cokoli ohledně ledolezení zeptat, přidávám oficiální kontakty:

Iceexpress team: Iceexpressmis3@gmail.com  www.facebook.com/milandvoracek.iceexpress

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je jack. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *