Vírský cepín 2015 okořeněn rekordy!

TimePořádně divoký byl Valentýn ve Víru, kde na ledové stěně proběhl druhý ročník závodu Vírský cepín a v řadě již šesté MČR v lezení ledu na rychlost!

 

 

Teplé počasí se kladně podepsalo na kvalitě ledu, který umožňoval dosahovat nebývalých rychlostí. Nejlépe toho využily vítězové odpolení kvalifikace Milan Dvořáček – nejrychlejší z dvanácti mužů a Lucie Hrozová – nejrychlejší z devíti žen. Diváci, kterých bylo jako obvykle opravdu hodně, si mohli zpestřit čekání na finále mimo jiné i shlédnutím krátkého videa z Ledové stěny Vír

Finálová trasa byla v podstatě napřímením dlouhé kvalifikační cesty, atraktivně ohraničena světelnými hadicemi.

6Tato novinka velice ozvláštnila podívanou pro diváky zejména na druhém břehu Svratky, odkud vypadala ledová věž opravdu úchvatně!

1Přínosem je to i pro samotné závodníky, červená světla jsou velmi dobře vnímána periferním viděním a tak se můžou beze strachu z přešlapu věnovat maximálne rychlému postupu.

Finále žen začalo s úderem 19. hodiny. Své kvalifikační pořadí potvrdily holky i ve finále. Karolína Matušková, letošní vícemistryně vyzkoušela pro svůj finálový pokus materiál by Iceexpress!

k Neuvěřitelného času dosáhla Lucka Hrozová a stanovila tak nový rekord v ženské kategorii! Ještě nevěděla, že její čas bude druhým nejrychlejším časem celého večera!!!

G2Ve finále mužů se pořadí oproti kvalifikaci lehce promíchalo. Posledním závodníkem večera byl tradičně Milan Dvořáček. Oproti kvalifikačnímu pokusu, kdy málem došlo k pádu cepínu, ve finále vše vyšlo na výbornou.

FinCelou dráhu vyběhl bez jediného většího zaváhání a to v neuvěřitelném čase.

Fin1Rekordní čas tedy je ….

Time rPohled na výsledkovou listinu ukázal že dva nejrychlejší časy večera patřily právě oboum vítězům, bez ohledu na kategorii.

2Celkové výsledky naleznete na: http://www.ledovastenavir.cz/

Následovalo slavnostní vyhlášení vítězů a předání hodnotných cen od sponzorů, kterým patří velký dík, stejně jako organizátorům celé akce.

3

Vírské cepíny tedy nadále zůstávají v držení svých prvních vítězů!

5Poděkování Mistra do Švýcarska, kde v Saas Fee ladil formu na závody Světového poháru.

ValeVale1Večer uzavřel parádní ohňostroj, který byl výbonou tečkou za vydařeným dnem.

G4Do ranních hodin pokračovaly oslavy v místní hospůdce Na Pískovně: http://www.virvudolisvratky.cz/hospoda-na-piskovne/ kam patří také velký dík za příjemné prostředí a atmosféru 🙂

Tak snad zase za rok ve Víru!

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je jack. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *