Světový pohár v ledovém rychlolezení 2013 je za dveřmi!

Již brzy odstartuje další ročník seriálu největších ledolezeckých klání. Světová elita zimního lezení se utká o tituly mistra světa a vítěze světového poháru v ledovém rychlolezení. A které že země budou letos hostit tyto turnaje? Ve kterých městech bude možné vidět tuto  jedinečnou show?

Trailer: http://www.theuiaa.org/ice_climbing_2013.php

Souboje proběhnou na kolbištích v následujících místech planety:

Cheong Song – Jižní Korea

(status – otevřené mistrovství Asie)

Ledová stěna vysoká 15m, dvě paralelní cesty, jeden treningový pokus, kvalifikační čas je součtem časů z pravé i levé dráhy. finále je paralelní závod. V loňském roce byla zprvu stěna pokryta spíše zmrzlým sněhěm, nežli ledem a treningový pokus tak dokončil jen málokdo.Rychlolezecké dráhy

Saas Fee – Swiss

(status – mistrovství evropy v lezení v ledu na obtížnost)

 

LIVE STREAM

Ledová stěna v prostorách podzemních garáží, tradičně velká divácká kulisa. Alpské středisko obklopené čtyrtisícovými vrcholy, největší afretparty:) Stěna je 15m vysoká, nejvíce ze všech připomíná přírodní led píštalovité struktury. Dvě cesty jedna pro muže a jedna pro ženy. Jeden treningový pokus. Kvalifikační čas je ten, který je ze dvou pokusů rychlejší. Právě na této stěně bylo v loňském roce nejvíce zranění.

Rabenstein – Italy

Zde se na tradicnim ledolezeckém festivalu závoďilo na nejvyšší ledové stěně vysoké 35 metrů a akce se učastnila i většina lezců SP. Na kolik bude letos výška stěny zredukována, aby odpovídala predepsaným 12 – 18m je otázkou.

Busteni – Romania

LIVE STREAM

Karpatské středisko nad nímž se tyčí monumentální štíty skalnatých hor bude předposledním zastavením účastníků poháru.

Ledová chlazená stěna ve spodní části lyžařského areálu je vysoká 15m má dvě paralelní dráhy. Jeden treningový pokus. Kvalifikační čas je ten, který je rychlejší ze dvou pokusů(jeden v každá dráze). Finále je paralelní závod.SP Busteni

Kirov – Rusko

(status – mistrovství evropy v ledovém rychlolezení)

 

LIVE STREAM

Na prahu Sibiře se odehraje rozhodující bitva. Vítěz se stane mistrem Evropy a možná také vítězem SP!

Jaké budou letos teploty? Loni se pohybovali od -5 do -37(Francie – Champagny en Vanoice) Jaké budou letos párty? a Jaké budou časy? Padne světový rekord?

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Světový pohár, Závody a jeho autorem je jack. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *