Lezení v Labském dole s výherci tipovací soutěže

V pondělí 18.2. jsme vyrazili na ledy s výherci tipovací soutěže. Nejpřesněji Háky jedovatá zelenáfinálový čas Ice Runu 2013 odhadla Ilona Stolaříková a spolu s bráchou Jirkou s námi vyrazili pod Krkonošskou ledovou zeď.

Podmínky v Labáku jsou ideální a ledu je víc než dost. Cestou jsme s Jirkou, který nasadil pekelné tempo probrali kde co, až mi docházel dech… hlavně tedy ledolezení, tréning a závody. Po plně obsazeném víkendu byl led v překvapivě dobré kondici. Teplota jen okolo nuly a bezvětří vytvořili skvělé podmínky pro den strávený lezením.

lezeni labak 2_cr

Nejprve jsem vítězce předal první část ceny  (je mi jasné, že největší radost z ní bude mít Jirka) – ledolezecké háky, jaké se používají při závodech SP. Protože v době vyhlášení soutěžě ještě nebyly v lakovně, na přání jsem je nechal udělat v jedovatě zelené metalíze 🙂lezeni labák_cro

Po krátké instruktáži, vrtání hodin, vytvoření štandu v ledu atd. jsme přešli k lezení. Nejlépe to šlo s háky, na zkoušku jsem vzal i Icerunové zelené „balzáky“.

háky

 

Jirka háky1

 

balzáky

 

cepíny

 

 

S jištěním mi vydatně pomáhal Charlie (za to mu patří velký dík) a tak jsem mohl v klidu radit, fotit a nevím, co ještě.

Labský dul lezení

Aby si člověk trochu oddechl, prokládáme lezení zkouškami různých šroubů i ruských 🙂 a jejich vzájemným porovnáváním…

Poté se přesouváme na další cestu, trochu více technickou. Překonává se v ní kolmý úsek tvořený ledovým stalagnátem. Podmínky jsou výborné, tak nehrozí nebezpečí jeho zřícení a posloužil nám jako zpestření už tak vydařeného ledového dne.

rampouchy

 

sloup

Když se pomalu začalo stmívat, dolezli jsme poslední cestu po ledovém sloupu v pravé části ledopádu, slanili a vše pobalili na cestu z5. Na parkoviště přicházíme za tmy, ale v pořádku a to je hlavní. Tedy až na ty paty 😉

Závěrem chci Ilče i Jirkovi poděkovat, lezení s nimi bylo parádní a poděkovat chci ještě jednou i všem, co se do soutěže zapojili a tipovali časy finále Ice Runu 2013. Doufám, že bude opět příležitost vyhlásit nějakou další soutěž.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je jack. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Lezení v Labském dole s výherci tipovací soutěže

  1. Moc děkujeme, za fakt super lezení vše se povedlo jak mělo. Přejeme vše nej do dalších sezón ať vše probíhá vpohodě a klidu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *