Ledolezecká sezóna odstartuje v Brně

První sněhové vločky již dopadly i na smiřickou zem, co na tom, že záhy roztály. Jsou jasným důkazem, že mrazy se pomalu blíží.

Začnu poděkováním všem, co mi pomáhají, sponzorům, partnerům a zejména Městu Smiřice za finanční podporu, členům teamu, kteří nikde nejsou vidět, ale mají velkou zásluhu na všem, co je  napsáno v kategorii výsledky –  http://iceexpress.cz/vysledky/ a všem mým fanouškům. Závodní sezóna 2018/19 odstartuje již tuto sobotu v Brně. Závod Dry Tool Cup bude otevřeným mistrovstvím ČR a nominačním závodem na SP v obtížnosti. Dalšími tuzemskými závody budou Vírský cepín a závod v liberecké Ledové aréně, oba na rychlost. UIAA Ice Climbing World Tour bude hostit Jižní Korea, Čína, Švýcarsko, Itálie, Francie a USA.

Účast na závodech SP zatím zůstává otázkou a vše nyní záleží na podpoře ze stran ČHS.

Více by jsem se chtěl zaměřit na propagaci extrémního ledolezení obecně, testování a vývoj materiálu. Právě touto dobou jsou ve výrobě nové hroty a nové mačky pro Brno, snad je stihneme. Pro Český pohár chystáme nové cepíny i háky, pokud vše půjde dobře, tak i boty vlastní konstrukce – vývoj jde dopředu a konkurence nespí! Rád bych zrealizoval „setkání s veřejností“ ve formě přednášky a poté volné debaty o lezení v ledu, horách, závodech. Tradičně zahajuji přednáškovou sezónu návštěvou Střední školy řemeslné v Jaroměři a nebude to jistě škola poslední.

Na úvod jedno video ze závěru předešlé sezóny… Vírský cepín 2018 a jeho famózní finále!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je jack. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *