Drytool Cup 2012 MMČR v drytoolingu – Speed report

V sobotu 8.12.2012 proběhl v Brně u Olympie 3. ročník drytoolingových závodů – Black Diamond Drytoolcup, který nesl status MMČR a je vřazen do seriálu závodů EP. Mezinárodní účast závodníků byla zastoupena Slovinci, Slováky, Chorvaty, Italy, Švýcary..

Pro zpestření celé akce byl tradičně uspořádán divácky velmi atraktivní závod v rychlostním drytoolingu, který sice nepatří k oficiálním závodním disciplínám, ale je takovým „pikantním kořením“.

Na lehce převislé trati vysoké něco přes deset metrů odlezlo kvalifikační pokusy 14 mužů a 6 žen. První postupové místo náleželo reprezentantu ČR v lezení v ledu na rychlost Milanu Dvořáčkovi s výborným časem 12:05 sekundy.


Z časových důvodů bylo finále omezeno na 4 ženy  a 4 muže kde čas 16:94 stačil na postup Zdeňka Pelíška, který se letos přidal k Milanovi, aby společně hájili české barvy v ledovém rychlolezení  v seriálu závodů Světového Poháru UIAA ICE CLIMBIMNG WORLD CUP.

Finále závodu nabídlo opravdu strhující podívanou!
Dva čeští a dva Slovenští lezci – Tono suchý a Pepi Leško.
V prvním rozlezu proti sobě byli postaveni právě Milan (v tradičně zeleném drezu) se Zděňkem (v oranzovém).

 

 

 

 

 

 

 

 

Těsný souboj vyšel lépe Milanovi, který se o první místo utkal s Tonem Suchým – horolezcem a záchranářem Tatranské horské služby. Finále nemohlo být napínavějsí a v obou cestách byly výkony Milana i Tona neskutečně vyrovnané.. diváci ani samotní závodníci opravdu nevěděli kdo je vítěz ani po dolezení druhé cetsy. O výsledku tentokrát rozhodla jediná desetina sekundy a první místo ze závodu v rychlostním drytoolingu si z mrazivého Brna odváží Tono Suchý.

A jak si užil závod Milan Dvořáček alias Iceexpress?

S kvalifikačním časem jsem nebyl spokojený i když stačil na první postupové místo.. chtěl jsem ho ale stlačit pod těch deset vteřin… Finále, to byl nářez.. neuvěřitelný.. po roce jsem se zase potkal s Antonem, tentokrát v rozstřelu o první a druhé místo a prožíval jsem závod hned dvakrát.. jednou jako závodník a jednou za diváky, protože jsem věděl, že takhle neuvěřitelně vyrovnané výkony ve finále musí být opravdu něco pro oko odborníka i laika… souboj do poslední chvíle..
Nakonec to rozhodla desetina vteřiny, ani jeden jsme do verdiktu rozhodčího nevěděli jak to dopadne… Když jsem už skončil druhý, jsem rád, že ten, kdo vyhrál, je zrovna Tono, opravdový horal a záchrannář!

Kompletní výsledky naleznete na: www.drytoolcup.eu

Reportáž ČT 4 Sport: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10289323197-horolezectvi/312297370010070-m-cr-v-drytoolingu

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody a jeho autorem je jack. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *