13. místo v Saas Fee – Po RUS, KOR, NED je ČR 4. zemí

Startovní číslo vPoté co jsme minulý rok vynechaly závody seriálu SP a soustředily se na Vírský cepín a Mistrovství Švýcarska v Ponteresina, letos opět absolvujeme evropskou část UIAA Ice Climbing  World Tour.

První závod máme za sebou a ze Švýcarského Saas Fee si odvážím 13. místo.

ARENAx9:00 kvalifikace SPEED MENKvalifikace

Kvalifikace vypadala obtížně i když byla vysoká jen asi 12m vedla po kolmém, velmi tvrdém ledě. Letošní systém mi velmi vyhovoval. Tréning a dva pokusy, jež následovaly oba hned po sobě. Další pozitivum bylo počasí. Teploty jen lehce pod nulou a bezvětří byly velice příjemné. Rovněž absence oněch zbytečných čar vymezujících závodní dráhu, které mne v roce 2013 připravily o finále – diskvalifikace za přešlap. Čas 10.XX, rychlejší ze dvou kvalifikačních stačil na postup do 18cti hlavého finále ze 14. pozice.

21:00 finále SPEED MEN

Stěna kolmého ledu je dost vysoká, Ice dom vytváří skvělou atmosféru a přátelé z Vallis jsou skvělou podporou – velká česká vlajka, trumpeta a typický kravský zvon několikrát zaujmou i režii přímého přenosu Swiss Sport.2015-01-23_211921

Jeden tréningový pokus a mnoho lezců padá, led je velmi křehký a nestabilní. Přílišná rychlost bude na škodu. Organizátoři umožňují dolézt v tréningu až do topu i po pádu – to hodnotím velice pozitivně. PRS2

Tréning mám rychlý a nepadám – 16:XXfinal13

Následují tři měřené pokusy.

15.XX

PRS114:XX

12:XX a s tímto časem se řadím těsně za Dennise van Hoeka, reprezentanta Holandska a vítěze rychlosti v Saas Fee z roku 2013.

sspeed

Jako jeden ze čtyř závodníků finálové osmnáctky dokončuji úspěšně všechny své finálové pokusy. Bez pádu jsem tedy prošel celkem sedmi pokusy, což svědčí o letošním startu více na jistotu, ale také o štěstí, které hraje v rychlolezení nemalou roli.

V pořadí zemí končí ČR na tomto závodě těsně čtvrtá.

Velké poděkování patří do Saas Fee za skvělé zázemí, městu Smiřice, které mi poskytlo finanční podporu pro tuto sezónu a všem, kteří mne přijeli podpořit přímo na místo závodů i těm, kteří podporovali na dálku!BBBBBB2015-01-23_215046

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je jack. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *