1. závod UIAA Ice Climbing World Cup 2013 je za námi!

vlajkyPrvní závod Světového poháru v Korejském Cheong Song nezačal pro rychlolezce nejlépe. Led byl sice výrazně kvalitnější než minulý rok, ale strach z pádu v kvalifikaci a tedy diskvalifikace se podepsal na pomalých časech.

 

Oficial bus

„Závod začínal velmi brzy ráno, z hotelu jsme odjížděli za tmy a po příjezdu na závodiště vzdálené 37km teprve svítalo, což rozhodně není nic pro mne!“Stěna tréning

Závodníci na rychlost - tréning

V kvalifikaci se lezou obě dráhy a časy v nich dosažené se sčítají. Pokud závodník v jedné nebo druhé spadne, je diskvalifikován. Při výšce cest 15m to tedy znamená vylézt v maximálním tempu 30m ledu a neudělat chybu v podobě špatně zasazeného háku, ale také nemít smůlu na led, která padla ve finálových rozlezech na Pavla Batusheva.

Kvalifikace L M. Dvoracek, R.

Časy se měřily ručně, pořadatelům se nepovedlo zprovoznit připravenou časomíru.Kvalifikace pravá dráhaKvalifikace L P. Batushev, R M. Dvoracek

Bohužel nechybělo ani zranění, Švýcar Ron Koller si v kvalifikčním pokusu zasekl hák do ruky tak nešťastně, že si přeťal šlachu jednoho z prstů!

Ron Koller

Výrazněji se letos prosazovali asijští závodníci, z nichž byly nejpočetněji zastoupeni domácí Korejci. Dále na tomto závodě startovali reprezentanti Japonska, Číny, Hongkongu, Mongolska,…  Nechyběli Íránci a zajímavostí byla reprezentantka Irska, žijící v Soulu.

Zdeňek Pelíšek startKvalifikace L Z. Pelisek, R D.v HookMíra Matějec tréning Mira Metějec na startu treningu

V Koreji patří lezení a ledolezení k velmi populárním sportům o čemž svědší množství lezeckých stěn i umělých ledopádů.Hák Japonka

Výsledky kvalifikace muži

Finále v kategorii mužů i žen dominovali opět Rusové. Z loňských stupňů vítezů však letos nikdo z mužů úspěch nezopakoval a pokud jsem dobře sledoval průběh závodu, semifinálové časy byly u mnoha rychlejší, než časy ve finále. Taková je však tato disciplína. Kvalifikovat se dobrými časy a poté ustát tlak vyřazovacích rozlezů.

Semifinále ženyMaria TolokoninaStupně vítežů speed ženyStupně vítežů speed muži

Oficiální výsledky na www.theuiaa.org

Příspěvek byl publikován v rubrice Světový pohár, Závody a jeho autorem je jack. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *